
Februárban 0,8 százalékkal emelkedett a befektetési alapokban kezelt vagyon, a hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) tagjai együttesen 6297 milliárd forintot kezeltek.
Az ingatlanalapokba februárban 26 milliárd forint friss tőke érkezett. A beáramló tőke hozama miatt összességében 1,8 százalékkal nőtt vagyonuk.
A pénzpiaci alapok száma és vagyona is (11,7 százalékkal) tovább csökkent a múlt hónapban, ugyanis egy uniós rendelet előírásai jelentősen szigorítják a működési feltételeket.
A kötvényalapok közül a rövid futamidejű kötvényalapoknál látható nagyobb tőkebeáramlás, igaz ez technikai jellegű, a pénzpiaci alapoknál említett okok miatt történt. A kötvényalapok vagyona összességében 1 százalékkal nőtt februárban.
A részvényalapokba 4,5 milliárd forint tőke érkezett és a hozamok is kedvezően alakultak, összességében a részvényalapok vagyona 2,6 százalékkal nőtt.
A tőkevédett alapoknál mindössze fél milliárd forintot tett ki a tőkebeáramlás, a 4,2 százalékos vagyonnövekedés elsősorban a hozamoknak köszönhető.
Az abszolút hozamú alapokból februárban 10,5 milliárd forint távozott. A hozamok azonban pozitívan alakultak, ha nem is teljesen tudták kompenzálni a tőkekivonást, de annak mértékét csökkentették, a vagyon összege csak 0,2 százalékkal csökkent.
A származtatott alapok esetében az év második hónapjában az értékesítéseket 4,2 milliárd forinttal haladták meg a visszaváltások. Mivel a hozamok sem alakultak kedvezően, így 3,3 százalékkal csökkent az ilyen alapok vagyona.
Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapoknál az év második hónapjában kisebb tőkebeáramlás volt, a hozamok is kedvezően alakultak, így a vagyon nagysága 2,7 százalékkal emelkedett.
(Forrás: MTI)